| Demeister a întrebat:

Operațiile la inimă sunt greu de făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Operatiile de inima sunt extrem de greu de facut si extrem de periculoase! Imagineaza-ti ca numai un cardiolog foarte bun poate lucra cu pe o inima care continua sa bata ca sa o poara repara sau atasa ceva de ea.

| Demeister explică (pentru Violleta2022):

Apropo,la noi in tara, in ce oras se fac cel mai bine operatiile la inima?

9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Tu personal, ce crezi? trebuie sa ai macar o idee...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Sunt foarte greu de facut. Una din cele mai grele operatii. Inima este un organ extrem de imprtant, incat si o mica greseala poate sa aiba consecinte nefaste. Doar adevaratii cardiologi pot sa opreze cu succes.

| KodrutZ a răspuns (pentru DoarBogdan):

Si eu care credeam ca nu doar "adevaratii cardiologi" pot sa opereze pe cord. Uite, nu sunt singurul. Si Sellak e de parere ca oricine poate sa efectueze o operatie pe inima. De porc, de gaina, de curcan...

| DoarBogdan a răspuns (pentru KodrutZ):

Dar era referire la om. Si tu stii asta laughing
Cine opereaza o gaina la inima. Ea merge frumos in tigaie.

| KodrutZ a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pai merge in tigaie, dar daca vrei sa mananci inima in bors si gaina in tigaie, trebuie' sa o operezi, nu?

| DoarBogdan a răspuns (pentru KodrutZ):

Da. Doar ca daca tai mai la stanga sau la dreapta tot o mananci.
dar la om... tine de viata lui.

| Sn4k3 a răspuns:

Ce intrebare laughing.

| Sellak a răspuns:

Nu, oricine poate sa efectueze o operatie pe inima.