| VreauMiere a întrebat:

Operatie in partea dreapta (langa sold) la fete pentru ce se face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Se scoate apendicele.Sau poate este vorba despre o operatie in cazul unor probleme la ovarul drept.

| Kriss96 a răspuns:

Nu te referi cumva la apendicita? Dar aia nu e numai la fete.

| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns:

Apendicita cred

| RecorDz a răspuns (pentru Tyberyu_Toma_1998):

Pentru apendicita asemenea dureri le avea si sora mea iti recomand sa te duci cat mai repede la doctor pentru ca ai putea da in altele si unele cazuri sunt si fatale

| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns (pentru RecorDz):

Pai eu cam stiu asta zi ei eu am avut apemdicita si fratele meu a avut peritonita adica sa sapart apendicita in el si a trebuit sa i se faca spalaturi tongue

| Mtz_Genny_1998 a răspuns:

Acolo e apendicul
Apendicita este boala cauzata de acesta
Apendicul functioneaza ca un fel de saculet, din cate stiu, unde se aduna anumite resturi de ex, cand mananci semințe, si din greseala mai inghiti si putine coji (stiu e ciudat cum suna totul rolling on the floor ) acele coji se depozitează acolo. Iar cand se umple atunci trebuie scos