| NileyFan a întrebat:

Organul meu genital nu arata normal, cand eram mica arata ca a altor fete dar acum s-a schimbat a crescut ceva acolo, ca niste chestii roz inchis... E normal? Ar trebui sa ii spun mamei? Apropo, am 12 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil, te referi la cresterea labiilor mici. Da, ele se modifica odata cu varsta. Insa cel mai bine ar fi, s-o intrebi pe mama. Si ea e femeie si va sti sa te lamureasca, sa-ti dea un sfat, iar in caz daca ai vreo problema medicala, te va duce la doctor. Nu mai sta pe ganduri si intreb-o, n-ai de ce sa te rusinezi. Succes! Numai bine!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu daca este ceva anormal, de vreme ce faci o descriere atat de vaga. Ar fi bine sa-i spui mamei tale, ea va sti daca este sau nu anormal.

NOname
| NOname a răspuns:

@NileyFan, mersi pentru apreciere! Discuta neapat cu mama! Numai bine!

| marrr a răspuns:

Cred ca se refera la labii. Este normal sa creasca, se dezvolta odata cu corpul. Daca observi ca sunt prea mari sau ceva de genul, intreab-o pe mama ta

| glamour a răspuns:

Da ar trebui sa ii spui daca crezi ca e ceva anormal, nu prea inteleg ce ti-ar putea creste, spune-i mamei.

| flory13 a răspuns:

Da. spune-i. ea va stii ce sa faca.
sa nu te rusinezi. ea este cea mai buna prietena a ta. ea nu te va trada niciodata
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce ti-o fi crescut, da e bine sa vorbesti cu mamica ta. sa mergeti la doctor si sa vorbeleasca mama ta cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai asteapta sa vezi cand o sa apara parul, sa vezi ce urata e

| NileyFan explică:

Dar e normal sa se schimbe ceva acolo?