| codrutapentelescu a întrebat:

Otita poate sa treaca fara tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pizzahut a răspuns:

Rareori! Am avut doua prietene care au avut otita. Una dintre ele a mers la ORL imediat ce a facut si a trebuit sa faca un tratament banal timp de 2 luni si acum e foarte bine. In schimb, cealalta prietena a amanat o vreme si face tratament de cateva luni si tot mai trebuie! Te sfatuiesc sa mergi cat mai repede pana nu se agraveaza, mai bine sa faci acum un tratament minor decat sa astepti pana e prea tarziu.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu, din cate stiu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Infectiile de la nivelul urechii sau otitele pot fi tratate cu ceapa. In putin ulei de masline se calesc doua cepe si, dupa racire, se picura in urechea cu probleme. Durerile dispar, iar zona va fi dezinfectata.
Te pup!

| alexblack00 a răspuns:

Nu cred.cel mai bine ar fi sa te consulte un medic

| MariusYonuyzu a răspuns:

Nu cel mai bine du-te la ORL si o sa-ti spuna ei ce o sa faci.