| NaPI a întrebat:

Ouch,am o intrebare,nu stiti? Cind iti pune plomba la masele, doare foarte taree?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te doare un pic cand iti curata locul

| Azµre a răspuns:

Nu doare deloc, stai liniștită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Doare un pic, dar nu exagerat, nu-ţi face griji.
Du-te cu încredere la stomatolog, ai grijă de sănătatea ta!
Te pup!

| alex500 a răspuns:

Depinde in ce stare se afla maseaua. Daca e distrusa la propriu, o sa te doara.

| Patrick0Star a răspuns:

Nu, pentru ca nu iti atinge nervul.Deci Nu. :d

| NaPI explică (pentru Patrick0Star):

Precis? big grin
caci eu ma tem foarte tare.un baiet de la mine din clasa a zis ca trebuie numaidecit sa iti omoare nervul, si asltel te doare tare big grin

| Patrick0Star a răspuns (pentru NaPI):

Depinde cat de grava este caria. Daca este foarte adanca, iti va neutraliza nervul si vasul de sange deci maseaua. Dar daca zici ca nu este vorba decat de o plomba... atunci stai calma. Si chiar daca era vorba de o neutralizare... tot nu era mare problema. ca iti facea anestezie

| ZyReXe a răspuns (pentru NaPI):

Thoamne ca eu nu am mai auzit asa ceva niciodata
Raspuns
Nu te doar deoarece iti pune o pietricica pe dinte tu crezi ca te doare? doar ca pietricia aceea(plomba) se lipeste de dintele tau...
nu te doare

| Raducu1997andrei a răspuns:

Nu nu D:

| Madycu a răspuns:

Nu doare prea tare... Dar depinde si de cat de sensibila esti. Sper ca te-am ajutat.

| AncaAncu a răspuns:

Nu nu simti nimic, doar trebuie sa stai cu gura deschisa ca sa poata sa isi faca dentistul treaba.

| NaPI explică (pentru AncaAncu):

Mersi la toti :
dar eu oricum ma tem crying(((

| Alexandra505 a răspuns:

Nu trebuie sa te panichezi. Nu te doare pentru ca iti face anestezie asa ca nu iti face griji. big grin

| 1n2i3k4o5l6 a răspuns:

Nu iti face griji o sa te doara putin da o sati amorteasca