| alex495 a întrebat:

Pana la ce varsta apar foliculii de par facial? adica, am 20 de ani, m i se va mai indesi barba? De la 12 ani a inceput sa mi creasca barba, destul de timpuriu dupa parerea mea, dar totusi, pe obraji nu e foarte deasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Foliculi de par ai de cand te nasti, si chiar par. Si cat timp o sa ti se mai indese barba stie doar ADN-ul tau. Unora li se tot indeasa pana la 30 de ani, altora pana la 17, altora deloc (spani). Nu stim in ce categorie cazi tu.

| alex495 explică (pentru CuriousStuff):

Gen daca ma rad s ar indesi? eu de ex nu m-am ras niciodata, am o masina de tuns barba, cu aia o aranjez

| andreia67 a răspuns (pentru alex495):

De indesit nu se indeseste doar ca va "zgaria" iar firul va fi mai gros ca va fi tot timpul la baza firului, unde iese din piele.

| CuriousStuff a răspuns (pentru alex495):

Nu. happy Nu se indeasa. Da senzatia ca e mai deasa datorita faptului ca raman varfuri groase, insa nu se indeasa nici daca te razi, nici daca te tunzi.