| numesiprenume0 a întrebat:

Pana la ce varsta pot creste baietii in inaltime? Funda(pentru link, cu dovada...)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la 18-20 de ani.
Din pacate nu se poate dovedii, depinde de mostenirea ta genetica, dar se poate aproxima.

Aici ia un site unde iti poti calcula singur inaltimea, in functie de inaltimea parintilor tai:

http://www.desprecopii.com/......sterii.htm

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de la individ la indvid dar cei drept la pubertate se produce cresterea in inaltime

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu iti zic de la un prieten.
In clasa a 9-a avea 1.77 si pana intr-a 12-a s-a facut de 1.92.
Minunile exista (:

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Cresterea in inaltime variaza in functie de fiecare individ! Unii au o inaltime mai inceata altii mai rapida!
Cresterea in inaltime la baieti este pana la 20-25 de ani, insa asta depinde de fiecare persoana!

| Regedesubmunte a răspuns:

Peste 20 de ani! De ce?