| Ally_8613 a întrebat:

Pana la ce varsta se pot pune aparate dentare mobile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Antonella_1903 a răspuns:

Eu stiu ca pana la 14 ani.pentru ca am fost si eu sa imi pun si a zis ca nu imi mai pot pune decat fixsad

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Poti sa iti pui aparat dentar si la 40 de ani. Eu chiar am o cunostinta a carei mama are aparat dentar pus de cateva luni=vreo doua.

| Petronela a răspuns:

Pana la 13-14 ani

| FIR a răspuns:

Eu stian ca pana pe la 10-12, oricum cel fix e mai eficientwinking