| ShakeRattleRoll a întrebat:

Pana la urma cafeaua scade nivelul colesterolului rau? informatiile despre acest lucru sunt impartite, de aceea intreb. Si daca e sanatoasa, ce marci de cafea recomandati, sau ce tipuri de cafea? Daca e indulcita cu indulcitor, si nu cu zahar, e mai OK pentru sanatate? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Inca nu am auzit de aceasta mare calitate a cafelei. Daca ar fi reala aceasta poveste, atunci nimeni nu ar mai avea nivelul colesterolului mare.

| nikname a răspuns:

Nu s-a auzit pana acum ca cafeaua si tigarile ar fi sanatoase!

| ShakeRattleRoll explică (pentru nikname):

Totul e sanatos atata timp cat nu se fac excese.
btw, tigarile te scapa de Parkinson.
si daca cineva nu bea cafea sau nu fumeaza, oricum alti factori intervin, punand in pericol sanatatea.