| Loriiiicel a întrebat:

Pana pe 11.08 daca mananc doar fructe si legume, fac sport zilnic [alergat, sarit coarda, mers pe role ], 3 cesti de ceai verde pe zi. cam cat as putea slabi. funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mairead a răspuns:

Ai sansa de a ajunge pe la spital.Nu te [prostii

| Cosmin86 a răspuns:

Doar fructe si legume? gastrita placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, vreo 3 kilograme, poate 4. Insa sa stii ca nu e bine sa faci un maraton din slabit. Daca slabesti prea repede si prea mult, iti va atarna pielea, pe abdomen in special. Plus ca daca mai bei si acele 3 cesti de ceai verde - la sfarsitul curei probabil ca vei fi secata de energie, nu vei avea suficiente vitamine si minerale in corp pentru ca elimini prea repede ce mananci.
Te-as incuraja mai degraba sa te tii de un regim de viata sanatos din care vei slabi de la sine, chiar fara sa mai faci sport.

| DushulRece a răspuns:

2,36 KG

| tibyramos a răspuns:

Depinde de metabolism(unele ard mai repede caloriile unele intr-un ritm mai lent); fi atenta sa nu treci brusc de la un regim normal la un regim de slabit ca poate sa-ti suprasolicite corpul si sa "scartaie"(obosela, ameteli etc)necesarul de MINIM 1500 kilocalorii trebuie sa il asiguri corpului(deci sa eviti infometarea)... poate in jur de 1, 5-4/4,5 kilograme

| KimoMight a răspuns:

Deci pe saptamana daca te ti zi de zi de program este posibil sa slabesti intre 0, 5kg si 1kg. Vreo 3 kg aproximativ! Depinde si de organism dar eu ti-am spus orientativ