| DanYelA13 a întrebat:

PAR BOGAT; SOLUTII; avveam un par bogat dar acum imi cade foarte mult si am ramas decat cu cateva fire in cap si sincer ma simt prost cand vad multe fete in jurul meu cu parul mereu bogat si stralucitoe(am doar 12 ani)solutii din propriile experiente va multumesc funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Caderea parului e normala, eh poate ai exagerat ca nu mai ai nimic pe scalp. Desi il poti imbogati in 10 sedinte repetat cu ulei de masline. Iti tamponezi radacinile cu vata inmuiata in ulei de masline, stai circa 30 min - 1 ora si apoi te speli cu sampon impotriva caderii parului de la Klorane cu keratina (este cu continut maroniu). Samponul il gasesti la farmacii gen Sensiblu, e scumput, dar folosind numai tu iti ajunge 3-4 luni, pentru ca este concetrat si e fff bun. Eu l-am folosit timp de 2-3 ani mai mereu eram stresata si imi pica parul ff mult, cu ajutorul lui mi-am recapatat parul.
Samponul e in jur de 25-35 lei..., dar sincer merita.

| DanYelA13 explică (pentru MihaelaDart):

Ai un par bogat ca eu as vrea sa il am ca anm doar 12 ani

| MihaelaDart a răspuns (pentru DanYelA13):

Bogat ca si volum ti-l faci cu ajutorul alimentelor sanatoase pe care le consumi, da, am, nu pot sa spun ca nu. Desi parul meu are personalitate, uneori sta fleasca (de putine ori), alteori are volum de zici ca am folosit fixativ (si nu folosesc asa ceva). Desi recunosc ca folosesc fff mult ulei de masline nu numai la mastile de par ori ten, ci si in gastronomie, ma ajuta ff mult si ca observatie am vazut ca parul meu s-a schimbat: volum si stralucitor. De mentionat ca nu sunt vopsita, am renuntat la culoare de mai bine de 1 an. Ca sa faci astfel de tratament, efectele le vei vedea abia dupa 20-30 zile si nu sta cu gandul numai la par verso oglinda, mai mult stres vei avea! Lasa-te in voia tratamentului natural si vei vedea la final rezultatele.

| DanYelA13 explică (pentru MihaelaDart):

Multumesc mult

| DanYelA13 explică (pentru MihaelaDart):

Dar ce parere ai de tratamentul de la gerovital petroleum cu ulei de ricin?

| DanYelA13 explică (pentru DanYelA13):

Si dupa 3 ore ma spal pe cap cu un sampon regenerant

9 răspunsuri:
| youandmeislove a răspuns:

Fa masti de par...cu diferite fructe...si spala-te cu otet la capwinking

| Morenna10 a răspuns:

Stoarce zeama unei lamai in aproximativ trei sfert de litru de apa, si te clatesti cu apsta pe par dupa ce faci baie. Pot sa iti spun ca mis imi cadea mai mult de 100 de fire de par pe zi, dupa ce am inceput sa folosesc lamaia de abia imi mai cad 5 fire. Dupa ce faci asta impleteste-ti parul si nu il usca, asa o sa creasca mult mai repede.winking

| DanYelA13 explică (pentru Morenna10):

Mersi cati ani ai? si u avei un par rar iar acum bogat? happy

| Roxanna197a a răspuns:

Masca cu:ulei de ricin,petrol, ou, ulei de masline.