| ReignForest a întrebat:

Pe 11 am plecat în Deltă. Seara după ce am mâncat la restaurantul la care eram cazată am ieșit la plimbare și am alergat ba chiar am urcat și de 2 ori în turn. Următoarea zi eram extenuată(nici mâncarea nu mai intra)aveam o stare de somnolență(am luat un paracetamol fiindcă frigeam un pic) și mă durea și spatele.Pe Deltă am ținut masca la gură deoarece mă ustura în gât(am luat pastilă), iar după prânz, în cameră adormisem (am dat cu spirt la picioare și spate). Menționez că dacă stăteam culcată pe pernă aveam o nară înfundată.M-am plimbat pe o alee mai spre seară și eram mai bine.Acum simt că sunt doar obosită și că am o greutate mică pe spate(țin să menționez că noaptea trecută mă trezeam după câteva ore, adormeam greu ba chiar îmi era foarte cald).Ce să fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In zilele noastre cine stie... Suna a covid

| JicaContra a răspuns:

Si eu cred ca e foarte posibil sa ai covid, TREBUIE sa te testezi, da telefon la 112 si spune ca ai simptome si sa te indrume ce trebuie sa faci

| Panamax a răspuns:

Covid.Majoritatea celor infectati au aceleasi simptome. Oboseala accentuata si putina febra.

| Speranta12 a răspuns:

Astea pot fi si semnele coronavirusului. Asa le-a avut o cunostinta de-a mea.

| Andresso a răspuns:

Nu ai nicio problema. E totul in regulă. Esti doar obosita di probabil si facut si insolație.

| AureliusTPU a răspuns:

Ai tras curent si efectele acestuia sunt dureri de cap, de spate, somnolente, nu ai chef de nimic, te dor urechile (poti cauta pe internet pentru mai multe detalii).

| suntserios a răspuns (pentru AureliusTPU):

Ai tras curent. Loool. Hai ca nu mai suntem in anii 1920 sa mearga vrajeala cu ai tras curent l. Chestia asta din punct de vedere medical nu exista, sa fie clar.

| SDana a răspuns:

Abia poti, mergi la doctorul de familie.