| camyele a întrebat:

Pe 26 mai mi-a venit ciclu menstrual, dar nu mo durut nici burta cum ma durea de obicei, dar mi-a venit menstruatia in cantitati reduse, de obicei imi venea mult ca cantitate, mi a venit pana in 30 mai tot in cantitati reduse! Ultimul contact sexual l-am avut pe 23 aprilie si pe 30 aprilie am avut ciclu menstrual!
Ce poate fi de mi-a venit in cantitati reduse menstruatia, poate fi vreo dereglare hormonala! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Posibil o dereglare hormonală dar nu trebuie omisă nicio răceală netratată la timp sau superficial.
Consultă medicul ginecolog pentru a vedea cauza și eventual un tratament dacă este nevoie.
Sănătate.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Da poate fi o dereglare hormonala...
sti k de obicei nu vine regulat, sau nu vine cum trebuie...depinde de la femeie la femeie si de la luna la luna.eu zic sa mergi si la un doctor ca sa nu mai ast pana luna viitoare la urmatoarea menstruatie...
si nu cred ca e din kuza faptului k ai facut sex cu o saptamana inainte. daca va protejati si banuiesc ca nu esti la primul contact sexual at nu asta poate fi problema
dar cel mai bine fa o vizita la medicwinking
iti va fi de mai mare ajutor
bafta

| claudya a răspuns:

Pot fi si alte probleme, oricum consulta un ginecolog...