| sandutza29 a întrebat:

Pe data 8 Martie am fost la o consulta la ginecolog, la care mi-a dat niste pastile anticonceptive. Pe data de 20 martie mi-a venit menstruatia si am inceput a bea pastilele. Dupa 5 sau 6 zile mi s-a terminat menstruatia, dar am observat ca imi curgea abundant sange maro-negru. La hora actuala, inca mai am scurgerii de tipul acesta, doar ca deja nu-i asa negru inchis. Plus la asta am racit tare cu vreo 4 zile in urma si acum ma doare si mijlocul spatelui. ajutati-ma va rog ca nu stiu ce mi se intimplan, nu stiu daca sangele negru e din cauza anticonceptivelor sau am racit la ovare si am hora la medic tocmai pe data de 6 aprilie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sangerezi din cauza contraceptivelor care nu ti se potrivesc. Oricum, pana ajungi la medic, nu le intrerupe, asta nu va face decat sa-ti agraveze hemoragia.

Abh
| Abh a răspuns:

Sangerezi maroniu din cauza anticonceptionalului, asa se intampla, in general, in prima luna de tratament. Mijlocul te poate durea si de la o infectie urinara. In anexite, durerea este localizata pelvin, adica in etajul abdominal inferior.

soothe
| soothe a răspuns:

Ne dai prea putine amanunte. Oricum, anticonceptionalele acelea nu sunt pentru tine. Sunt suficiente semne ca iti sunt daunatoare.