| WhatABeautifulDay a întrebat:

Pe picior, pe coapsa, am o suprafata destul de mare in care parul s-a tocit din cauza pantalonilor foarte stramti, este foarte scurt si subtire, deschis la culoare. In afara de a ma opri din a mai purta pantaloni stramti, este ceva ce as putea face pentru a face parul sase regenereze in acea zona? Intreb deoarece este foarte evident, avand in vedere ca firul meu de par este mai gros si lung pe tot restul piciorului si arata foarte neplacut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Astepti sa creasca, se va intampla de la sine dar o sa se manance iar cand o sa porti blugi. Nu cred ca ai ce sa faci daca nu cumva iti iei niste plasturi sa acoperi zonele alea.

| WhatABeautifulDay explică (pentru RoCkKiD):

Ideea e ca, am incetat sa mai port blugi de cam 2 luni, si tot nu pare sa fie nicio schimbare. Am incercat sa il epilez, ca sa scap de firele tocite, dar tot asa cresc.

| RoCkKiD a răspuns (pentru WhatABeautifulDay):

Nu e neaparat de la blugi, se inatmpla si cu alte articole atat timp cat materialul se freaca de picior..nu prea vad ce ai putea sa ii faci, treaba cu plasturii sau fasetele e tot ce imi vine in cap.

3 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Crema de epilat. Sau nu prea înțeleg la ce te referi.