| Allexutsa_8314 a întrebat:

Pe prietenul meu il doare in partea stanga jos. Nu este de la oboseala. A avut apendicita cand era mic si nu s-a operat, nu a mai fost nevoie. Oare ce sa fie? Apendicita poate da semne si in partea stanga jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Cica a avut apendicita si nu a mai fost nevoie sa se opereze, te doare mintea de ce auzi.
tu stiai ca apendicita se poate varsa/sparge si poti muri?
ma mir cum de mai traieste.
sunt copii care au apendicita de mici si operatia nu mai poate astepta, pentru ca in orice moment se intampla ce am zis mai sus.
sa mearga la consult, sigur trebuie sa se opereze.

| 23partyboy a răspuns:

In primul rand trebuie sa mergi la dr pentru un consult nu poti sa pui un diagnostic pozitiv doar pe durerea in partea stanga jos poate sa aiba multe cauze nu numai o apendicita acutizata depine de localizarea durerii de caracterul ei daca la palpare il doare sau daca este constanta sau daca se amelioreaza intr o anumita pozitie cel mai e sa mergi la un consult care pe baza anamnezei si a unei explorari paraclinice o sa iti spuna cu certitudine un diagnostic pozitiv si tratamentul corect, eu as spune ca ar putea avea o indigestie usoara sau poate fi constipat, sunt multe asocieri de afectiuni care trebuiesc excluse numai vazand ''pacientul''.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Din cate stiu eu nu. vezi sa nu fie cumva hernie straight face e nasoala treaba daca e hernia straight face am avut pe la vreo 6 ani si am fost operat

| GiveMeYourPussy a răspuns:

In cel mai bun caz dul in seara asta la urgente sa nu se agraveze. mai bine verificu unde e sigur. Cei de la TPU nu il opereaza pe prietenul taustraight face crede-ma merita drumul la o consultatie in seara asta. poate nu e nimica grav, dar macar sti ca ai scapat de acest gand si veti putea dormii amandoi linistiti in seara asta. decat sa fie el cu dureri iar tu cu gandul la ce e mai rau straight face

| Allexutsa_8314 explică (pentru GiveMeYourPussy):

Asa e... multumesc mult.

| GiveMeYourPussy a răspuns (pentru Allexutsa_8314):

Cu multa placere si numa bine tie si prietenului tau happy

| costel121 a răspuns:

Asa am patit si eu odata... sa incerce sa meraga la toaleta pana face trebuie mare
si poate ii trece eu vreo jumatate de ora n-am putut de durere si am stat pe WC si mi-a trecut

| costel121 a răspuns:

Mai bine sa se duca la medic...eu am spus prin ce am trecut si ce am facut situatia mea a semanat

| adeadelina9998 a răspuns:

Pai daca s-a agravat apendicita poate sa-l doara si in partea stanga....Sa se duca la doctor e cea mai buna solutiewinking