| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care au luat Urinal Akut sau care s-au confruntat cu infecții urinare: A avut cineva vreodată vreo problemă la administrarea pe termen lung a acestui supliment? Doctorul mi-a recomandat să iau timp de o lună 3 tablete pe zi, iar apoi 2 tablete pe zi. Am văzut ca pe cutie scrie o tabletă pe zi. Eu o să fac cum mi-a zis doctorul și o să urmez tratamentul întocmai, chiar azi am început, dar aș mai fi vrut și părerile celor care au mai trecut prin episoade de infecții urinare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Este pur naturist, asa ca ustura RAU... NUMAI la buzunar, si atat
dar chestia cu termen lung e exagerata, dupa 2-3 zile de urinal iti trece, apoi respecti alea 7 zile ca sa fii sigur ca nu revine, asta nu e termen lung, iar daca iei dupa aia e absolut degeaba, si chiar nu e recomandat, pentru ca daca faci o infectie, s-ar putea ca urinal-ul sa nu te mai ajute

| anonim_4396 explică (pentru Zuzu1991):

Conform doctorului care ma trateaza, urina trebuie sterilizata, pentru ca bacteria sa nu mai apara
Dupa urocultura de control, in acest moment eu nu mai am infectia, acum iau urinal ca sa intaresc tractul urinar astfel incat sa nu mai fie vulnerabil pe viitor
De aceea e nevoie de o luna de tratament care oricum e din plante, asa cum ati mentionat

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, foarte bine

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Eu am luat și nu am avut absolut nici o problema. Este făcut din plante, nu are ce sa îți facă rău. Eu nu am luat o perioada mai îndelungată dar mama mea da. Nu a avut absolut nicio problema. Ca un mic sfat (dacă vrei sa îl iei în considerare) sa iei urinal akut de la idelyn, mi s-a părut mult mai mult decât cel de la walmark. Sănătate!

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaDeea221998):

Multumesc pentru raspuns. Orice sfat e binevenit. Sanatate tie si mamei!

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! :*