| Anny1 a întrebat:

Pentru doamna Adela Sidonia Rusu: m-am gandit la dumneavoastra, ca ma puteti ajuta. la ecograf se vede o sarcina de 47 de zile fara ca sa ii spui domnului ginecolog ca banuiesti una. amintesc ca este un ginecolog specializat si cu aparaturi specializate, am avut si menstruatie 3 luni, simptome nu am :cresterea sanilor sau greturi ameteli. pofte ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Intrebarea ta nu este concreta... pune altfel intregarea scurt si la obiect eu personal nu am inteles nimic

Menstruatia poate veni si peste sarcina, iar greturi sau varsaturi nu sunt in toate cazurile, ele pot aparea la sarcina mai avansata