| Radandam a întrebat:

Pentru durerile de spate ati luat Tador?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei imi iau masaj de la nevasta-mea.

| stancuprint a răspuns (pentru darrio2007):

Te cred, am spus cum lucram eu. In fine la revedre.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, dar dacă ți l-a dat medicul, ia-l. happy
Poți folosi si Dolorgiet sau Voltaren, geluri analgezice.
Ține și căldură la spate, încălzește niste apă, o pui intr-un recipient de 2 litri, inchizi bine dopul și te pui in pat. O ții la spate, schimbând mereu poziția (încerci să gasesti o poztie comodă). Căldura și odihna suficientă, vindecă.

| Donsavas a răspuns:

Încearcă geluri ca voltaren sau nurofen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, clafen iau mereu, e bunicela crema dar nu face minuni fiindcă tratează doar efectul și pentru puțin timp

| stancuprint a răspuns:

Salut ca fot maseor de meserie acum ceva ani lucram foarte mult cu Balsamin sau Salvamin. Acest unguent se gaseste in plafar sau farmacie. In Farmacie mai rar al gasesti dar in Plafar sansele sunt de suta la suta. Mod de utilizare: Te bagi in dus fierbinte cat rezisti, dupa iesi asa fara sa te stergi de apa, dupa pui un pic de ulei de masline extravirgin pe locul dureros daca poti singur, sau te poate ajuta cineva. Imediat dupa ce uleiul este absorbit in piele dai cu un pic de Balsamin pe locul traumatizat. Freci incet locul in cercuri cu doua degete, dupa te invelesti cu un prosop si stai in pat pana adoua zi de dimineata. De preferat este sa faci aceasta schema seara cand te bagi in pat, sa se poata odihni si locul traumatizat. PS vezi ca simptomele sunt de raceala dupa 5 minute de masaj, dar nu te speria este totul normal. Salut si sper sa te fi ajutat...