Întrebare recomandată | emy05 a întrebat:

Ce pot lua pentru durerile de spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu precizezi ce afectiune ai la spate. Daca ai o deformare de coloana, ai nevoie de fizioterapie.

| onasis1961 a răspuns:

Depinde foarte mult de cauza durerilor, ce anume la provoacă.Dar încearcă cu unguiente şi antiinflamatoate, asta pe moment, dar trebuie mers la medic. Dacă nu e o răceală se poate complica, iar cu spatele nu prea este de glumit.

| mona a răspuns:

Poti lua pastile pentru a-ti alina durerea dar cel mai bine e sa mergi la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici
http://www.gandul.info/......te-4746250
Sănătate!
Te pup!

| Radu_Alina_1987 a răspuns:

Buna,pentru durerile de spate poti sa iei mydocalm
piafen(mare atentie cand iei piafen sa nu conduci)
ketonal comprimate sau fiole cum preferi
poti incerca si aulin
si sotul meu are probleme cu spatele si aceste medicamente i-au atenuat cat de cat durerile. sper ca te-am ajutat macar putin, noapte buna