| denykiss a întrebat:

Pentru fete: voi ce folositi tampoane interne (gen ob) sau absorbante? Care va plac mai mult si de ce? Cand purtati chiloteii tanga ce folositi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cât de hiperactivă sunt, nu stă textila aia-n mine intern. Sunt și iritante puțin, gândește-te că e un material neuns să spun așa, iar zona interioară e sensibilă, deci incomode ca naiba. Trebuie să le schimbi des, o dată la trei ore. În afară de situațiile speciale cum e intratul la apă la mare, de ce ar fi necesare?
Always night sunt cele mai ok din câte observ. Dar, doar că e noapte, dacă ai flux, nu înseamnă că nu trebuie să te trezești să te schimbi. Tot ai probleme și așa. Și în timpul zilei merg.
Și pentru tanga-s unele subțiri și nepufoase de la Bella parcă.

| denykiss explică (pentru anonim_4396):

Merci mult! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru denykiss):

Ah da, și încă ceva, evită-le pe alea parfumate... chiar nu sunt cele mai eficiente și tot așa, nici foarte prietenoase cu pielea :p

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Folosesc pe cele externe, adica absorbante,
Tampoanele sa stii ca nu sunt pentru virgine, deci nu le folosi.
Te pup!

| fataaaa a răspuns:

Folosesc absorbante, fiindca eu cred ca sunt mai confortabile, pe cand tampoanele se pot bloca sau poate sa te doara de la ele sau alte chestii.Nu port chilotei tanga.

| denykiss explică (pentru fataaaa):

De ce nu porti?

| fataaaa a răspuns (pentru denykiss):

Fiindca nu vreau sa risc. Daca nu le pui corect pot provoca infectii si altele... Poate ca o sa incerc candva...

| fataaaa a răspuns (pentru denykiss):

A mai intrebat de ce nu port chilotei tanga? Nu port fiindca am fost o data la o pretrecere si m-au incomodat destul de tare, nu ma simt confortabil cu ei si nici nu am mai purtat de atunci.

| denykiss explică (pentru fataaaa):

Pai trebuie sa porti o vreme si e neaparat sa gasesti unii din material fin si foarte important de marimea potrivita.
Si pe mine m-a incomodat o vreme, dar dupa aceea nici nu i-am mai simtit. De atunci numai tanga port sunt absolut superbi: confortabili, cute, sexy si te simti feminina cu ei!

| AndreeeaConstantin a răspuns:

Esti,,noua"? big grin

| denykiss explică (pentru AndreeeaConstantin):

Nu sunt tocmai "noua" dar is curioasa alte fete cum fac... adica ce le place mai mult si de ce, mai ales cand poarta chiloteii tanga (sunt mai "speciali" in acea perioada, parerea mea)

Pupici!

| alexuta13pe a răspuns:

Iti spun p mes mai multe lucruri big grin k aici vad si baieti laughingda-mi mesu tau

| denykiss explică (pentru alexuta13pe):

Nu-i nimic... si baietii trebuie sa stie big grin

| alexuta13pe a răspuns (pentru denykiss):

Nu trebuiebig grin da-mi id tau si vb acolo ok?tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexuta13pe):

„Văd și băieți".
Dar, după afirmația aia, vede mă-ta că umbli pe net fără supraveghere la vârsta ta?