| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Pentru medicul de familie, ai nevoie neaparat de o adeverinta de la locul de munca sau pur si simplu te gaseste in calculator cu ajutorul cardului de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La medicul de familie ai nevoie de Buletin si Cardul de sanatate.
Daca esti inscris la el, te gaseste automat in computer.
Nu-i nevoie de adeverinta de la munca pentru medicul de familie, desii la spital adaca ajungi, este nevoie de aceea adeverinta, sau cupon de pensie, daca esti pensionar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cardul de sănătate dovedește calitatea ta de asigurat, și faptul că un angajator sau tu însuți achiți lunar CASS. Mai ai nevoie să ai buletinul la tine.

| zilog a răspuns:

Ei au tot interesul sa nu te servesca cu nimic!
Cred ca au procent cadouri ceva cu cat cheltuiesc mai putini bani
cu cat fac economii mai mari cu atat sunt mai aplaudati

sau daca te trimite la operatii riscante unde poti sa mori sigur pentru ca le trebuie la aia organele tale
chiar daca tu nu ai neaparata nevoie de operatie
iar au procent daca te-au trimis la moarte sigura

pentru ca pe mine ma trimetea sa ma operez de fiere colecist si m-a salvat o doctorita cu grepfruit si lamai

dar medicul meu se tot tinea ca fanaticul de capul meu sa ma duc la operatie ca mor daca nu ma duc
si de autnci au trecut 3 ani si nu am murit
si el zicea ca nu mai am 3 luni de trait daca nu ma operez.
a si scris si a si stampilat ca imi trebuie operatie neaparat si urgent.
oare de ce sa imi trebuiasca mie o operatie cand piatra respectiva sa topit frumos si nu o mai am cu grefruit!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci. Dar te gaseste daca esti asigurat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inscriere la acel medic de familie daca asta planuiesti, se duce o adeverinta de la locul de munca, cel putin asa am procedat eu pentru ca asta mi-a cerut medicul.