| Sebastian222 a întrebat:

Buna,am primit de la o firma o foaie cu ce acte am nevoie pentru angajare
A scris pe foaie aceea ca am nevoie de medicul de familie pentru antecedente medicale thinking, iar medicul mi-a dat o adeverinta ca sunt apt de munca si ca sunt sanatos
Intrebarea mea este daca numai trebuia sa imi dea ceva foi medicul de familie, sau era de ajuns doar adeverinta aia?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Adeverința confirmă că nu ai antecedente medicale (nu ai în istoricul medical boli care să te pună în imposibilitatea de a te angaja), este suficient.
Succes!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E de ajuns atat.Nu are ce sa-ti dea altceva.

| DjCristian a răspuns:

Este suficient sa primesti adeverinta ca esti apt, nu mai are ce sa iti dea, din cate stiu.

| glugluglu a răspuns:

Daca pe adeverință scrie ca ești apt de munca un mai ai nevoie de nicio foaie happy