| anonim_4396 a întrebat:

Pentru torsiune testiculara trebuie sa contactez doctorul de familie mai intai, iar de acolo cu trimitere ma duc la urolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Mergi la urolog cu trimitere de la medicul de familie.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns (pentru Eugen80):

Abia luni e deschis cabinetul doctoritei, ce-i drept prost am fost si eu ca nu m-am dus de saptamana trecuta crezand ca poate trece si nu-i nimic( nu mi-a venit prin minte ca ar putea fi torsiune testiculara decat abia peste 2 zile) Daca stau in pat, nu ma fortez si ma asigur ca nu-mi sta spanzurat testiculul crezi ca o mai duc pana luni?

| DuckDodgers0 a răspuns:

E o urgenta! Mergi la urolog, dar nu strica sa suni si medicul de familie