| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu carcinom folicular minim invaziv am certificat de handicap gradul 2 accentuat si vreau sa stiu daca beneficiez de medicamente gratuite. Funda(nu este vorba despre mine)

1 răspuns:
| Biencush a răspuns:

De ce nu merge la medicul de familie? Din cate inteleg, e un cancer in forma incipienta.Si stiu ca in general, medicamentele sunt multe si scumpe, dar nu sunt compensate in totalitate.Depinde de foarte multe lucruri.Doar medicul care prescrie reteta este cel in masura sa raspunda corect la intrebarea ta!