| HellBlade a întrebat:

Poate ca stiti problema mea veche cu herpesu daca nu ascultati.Am avut un herpes mi-a trecut dar un urma mi-a ramas o cicatrice mai rosie nu dureroasa dar foarte inestetica.Au trecut 2 saptamani si am asteptat ca locul acela sa revina la normal.Am inteles ca e buna o crema pentru cicatrizare dar am mai avut herpes si in max 2 saptamani mi-a trecut fara crema de cicatrizare acum sunt dispus la sugestii.Recomandati-mi o crema care ati folosito va rog...Cicatricea este foarte urata ca aspect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sotului meu i-a trecut o astfel de cicatrice spontan cam in 4 luni. Daca vrei sa treaca mai repede (este intr-adevar inestetica) poti folosi Epitelin sau Contractubex (dar sunt scumpe).

2 răspunsuri:
| HellBlade explică:

Am cautat pe google si epitelinu-l e 9 lei si contratubexu-l e 55 lei... Epitelinu-l nu mi se pare foarte scump deci o sa-l incerc daca nu da solutii atunci o sa incerc contractubexu-l.Si Kistinaa ACICLOVIRU-l e pentru herpes pentru a forma crusta aceea.Mai departe dai cu aciclovir fata nici un efect.

| Kristinaa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si folosesc crema ACICLOVIR dar te sfatuiesc sa mergi la un dermatolog!