| andrei47 a întrebat:

Poate sa apara o boala sexuala prin faptul ca faci sex cu multe persoane? adica se poate dezvolta o boala de la sine fara ca una dintre persoane sa aiba o boala dinainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se dezvoltă o boală "de la sine", fără ca una dintre persoane să aibă o boală dinainte!

Dar, dacă faci sex NEPROTEJAT, atunci există RISCUL de a contacta BTS ( boli cu transmitere sexuală )!
Riscul este cu atât mai mare cu cât faci sex cu mai multe persoane.

Mai ales că, sunt diverse infecţii genitale ASIMPTOMATICE : adică persoana este purtătoare a microbului FĂRĂ să ştie şi fără să aibă simptome!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, se trage o boala pentru ca se mai rupe prezervativu nu stie ca are un virus pentru ca nu si-a facut analizele si mai ales multi tineri sant expusi pentru ca din chef in chef nu totul se face protejat la betie si asa de acolo se mai trag boli de TS.

| doctorandus a răspuns:

Daca ei nu au nicio boala, nu iei BTS. Atat ca daca faci sex cu mai multe persoane creste riscul ca una dintre ele sa ia o BTS si s-o transmita inainte de a se prinde ca s-a infectat.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Nu. Tot trebuie să vină de la ceva anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sigur ca poate sa apara, mai ales daca faci si neprotejat.
Te pup!

| LucianStroe a răspuns:

Orice boala e cauzata de un microorganism (virus, bacterie) pe care ori o iei de la un purtator, ori cine stie de unde.

Pentru orice e nevoie de o "samanta".

| SopteaLaurentiu a răspuns:

Da,depinde de om.