| Marbella188 a întrebat:

El poate sa aiba vreo boala cu trans sexuala si sa nu stie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul barbatilor d.p.d.v. medical se considera ca practic este aproape imposibil sa nu se produca si sa se manifeste semnele si/sau simptomele unei infectii cauzate de o boala cu transmitere sexuala (BTS).

| Marbella188 explică (pentru corbulalbrosu):

Deci si-ar da seama, nu s-ar simtii bine daca ar vea ceva, nu?

| Ririru a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Aproape, exemplu: HPV. Doar anumite tulpini dau negi, iar celelalte atata colul uterin, deci daca partenerul tau a luat de la o partenera din trecut o tulpina care nu da negi, o iei si tu, doar ca la tine o sa ai manifestari sau nu pe colul uterin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ririru):

Draga d-ra/d-na, eu sunt BARBAT si din acest motiv te anunt ca sfatul din afirmatia pe care mi-ai transmis-o ''...o iei si tu, doar ca la tine o sa ai manifestari sau nu pe colul uterin.'' este ERONATA sau chiar HILARA, fiindca din informatiile/cunostintele detinute si stiute de mine, cu exceptia hermafroditilor, nici un alt barbat NU este dotat cu....COL UTERIN. rolling on the floor

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii transmiteam fetei care a pus intrebarea, iar eu faceam referire la raspunsul dumneavoastra usor eronat, pentru ca exista si exceptii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ririru):

,,acum 48 minute | Ririru a răspuns (pentru corbulalbrosu):'' Foarte interesant NU? fiindca reiese in mod absolut evident, cert si clar, cine era destinatarul acelui comentariu. NO COMMENT rolling on the floor

| Ririru a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma amuzati terbil. Am inteles, va repet ca am dat REPLY la comentariul dumneavoastra pentru ca era USOR ERONAT, iar adresarea finala era pentru fata in cauza, care va acordat si o funda. E un deci acolo, da, nu pentru dumneavoastra, ci pentru ea. Toate cele bune!
In mod absolut cert, clar, limpede, vizibil, fara indoiala si ce alte sinonime mai doriti dumneavoastra sa folositi in aceeasi propozitie, consider ca am lamurit faptul ca am comentat vizavi de raspunsul dumneavoastra pentru ca era eronat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ririru):

Se pare ca nu ai sesizat ca exista acolo un CUVANT al carui rol este exact cel de a exclude orice inteles ''eronat''. Nu este vina mea ca treci cu vederea intentionat sau din nestiinta un sens mai mult decat EVIDENT. Consider ca orice comentariu in plus ar fi si inutil si complet lipsit de sens. O zi buna in continuare.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca nu ai de unde sa stii daca el are vreo boala sexuala, pentru ca, cel putin jumatate din bolile cu trasmitere sexuala, nu arata nimic pe corpul sau penisul lui, deci nu poti stii daca nu are ceva, chiar daca el are.

| mlfz13 a răspuns:

Da, poate.