| andrei47 a întrebat:

Poate sa apara o boala sexuala prin faptul ca faci sex cu multe persoane? adica se poate dezvolta o boala de la sine fara ca vreuna dintre persoane sa aiba vreo boala dinainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se dezvoltă o boală "de la sine", fără ca una dintre persoane să aibă o boală dinainte!

Dar, dacă faci sex NEPROTEJAT, atunci există RISCUL de a contacta BTS ( boli cu transmitere sexuală )!
Riscul este cu atât mai mare cu cât faci sex cu mai multe persoane.

Mai ales că, sunt diverse infecţii genitale ASIMPTOMATICE : adică persoana este purtătoare a microbului FĂRĂ să ştie şi fără să aibă simptome!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca nu ai grija de igiena ta corporala, dar de unde esti sigur ca vreuna dintre persoane nu a fost infectata cu vreo boala?

| andrei47 explică (pentru anonim_4396):

Eu am intrebat daca nici o persoana nu are o boala, poate aparea o boala din faptul ca te culci cu foarte multe persoane?

| ywar a răspuns (pentru andrei47):

Nu are nicio boala la prima vedere vrei sa spui? Scrie pe fata lor daca au chlamydia ori trichomonas ori hiv ori hepatita C ori virusul HPV? Desigur ca nu! Aceste boli cu transmitere sexuala se evidentiaza la un control si le poti observa la persoana respectiva doar daca patrunzi in intimitatea ei sa vezi ce obiceiuri are. Protejeaza-te sa nu iti para rau mai tarziu!

| Wehrmacht a răspuns (pentru ywar):

Nu conteaza daca scrie pe fata lor sau nu.El vroia sa stie cum apare "radacina" acelei boli.Adica daca poate sa apara din nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista sanse uneori minime sa se dezvolte asa ceva.Dar la unele persoane mai apare si daca este cazul tau consulta un medic el te va ajuta mai departe.Succes!

| andrei47 explică (pentru anonim_4396):

Din fericire nu e cazul meu, vreau sa fiu informat in caz de orice, in ziua de azi, mai toate fetele au multi barbati ''la bord'' laughing, si na..de la un anumit punct devine urat sa stai cu frica...

| anonim_4396 a răspuns (pentru andrei47):

Pai ce sa zic intreab-o daca a m-ai facut si daca s-a protejat ultima data stai linistit nu o sa se supere laughing, cred

| 1DeadMemories a răspuns:

Boala sexuala nu apare, numai sa nu se instaleze o dependenta de sex, hipersexualitate, nimfomanie.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Si de unde sti tu ca una din alea nu are ceva boala? Sau ce scrie pe fruntea lor?