| alinutz120 a întrebat:

Pot ajunge politist daca am epilepsie(forma usoara)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, nu vei trece de comisia medicala. In principiu ai putea trece dupa o perioada de 5 ani de la ultima criza.

| alinutz120 explică (pentru Ioandelasal):

Am 15 ani si de aprox. 2 ani nu am mai avut. Deci daca mai trec inca 3 sunt in grafic?

| Ioandelasal a răspuns (pentru alinutz120):

Da, asa este, daca nu vei mai avea crize pana ajungi sa sustii admiterea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred! Ce faci daca esti in exercitiul functiunii cu un crimnal si tu faci o criza de epilepsie?
Din cate stiu la serviciul militar si cel de politie sunt foarte stricti cu aceste boli care nu se pot controla, pentru ca sunt total imprevizibile si pun viata altora in pericol.
Adu-ti aminte de cazuld e la Braila din primavara asta, cand un epileptic a intrat cu masina intr-o statie de autobuz si a omorat 5 oameni, pentru ca a facut criza de epilepsie la volan, desii nu avea voie sa detina permis si sa sofeze.

| Clorox a răspuns:

Ceva usor poate deveni ceva hard core laughing

| seth2016 a răspuns:

Ar trebui sa intrebi la medicii lor de la politie.