| Anonimul151 a întrebat:

Pot face școala de șoferi dacă am probleme cu ochii și port ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca se poate... dar depinde de testul oftalmologic.
Daca ai o boala degenerativa sau o malformatie la ochi atunci este posibil sa nu poti face scoala de soferi si nici sa iei vrodata permis de conducere auto.
Daca ai doar miopie, atunci nu-i problema.

| Mihai0101 a răspuns:

Din cate stiu eu da se poate deoinde si ce dioptrii ai dar am avut un prieten si n-a avut probleme.

| Anonimul151 explică (pentru Mihai0101):

Așa știu și eu că se poate... Însă nu știu ce dioptrii trebuie...

Nu știi cumva ce dioptrii trebuie să ai ca să mai poți face școala de șoferi?

| Mihai0101 a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu stiu exact doar stiu sa nu fie chiar fund de borcan

| Anonimul151 explică (pentru Mihai0101):

Ok. Mulțumesc pentru răspuns.

| king5151 a răspuns:

Normal ca da, ce intrebare e asta laughing