| Radandam a întrebat:

Pot lua Solpadeine și in aceleași timp și Betaserc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Da, poti.Nu se cunoaste pana acum sa existe reactii intre betahistina si alte medicamente.
Numai bine!

| Radandam explică (pentru Floridori):

Dar dacă iau și Tador. Le iau pe toate 3 câte 2 pe zi?

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Poti lua pentru ca nu au contraindicatii luate impreuna, dar sa stii ca Tador poate da stari de ameteala.
Ceva imi spune, totusi ca medicul nu ti-a retetat Tadorwinking

| WhiteLife a răspuns:

Betaserc plus Solpadeina sau Tador, pentru că și Tador și Solpadeina sunt antiinflamatoare. Daca le iei concomitent îți distrugi stomacul. Solpadeina are si codeina, deci o poți lua pe o perioadă scurtă de timp.

| Radandam explică (pentru Floridori):

Prima doctor dimineața mi-a dat tador și Betaserc, iar medicul seara după analiza de tomograf mi-a dat solpadeine și metroclopramid. Și eu iau acum Betaserc și Solpadeine. Eu zic ca e combinația bună.

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Da, este o combinatie perfecta.Te-ai gandit bine deoarece Tador are mai multe contraindicatii, dar eu as lua si Metoclopramid pentru starile de voma.Sau il poti inlocui cu Emetiral din moment ce Metoclopramidul da stari de somnolenta.
Daca starile tale de greata sunt doar usoare, atunci e ok sa nu iei nimic.Numai daca simti ca se accentueaza.