| iloveussssa a întrebat:

Pot sa ajung la inaltimea de 1.77? tatal meu are 1.74. iar mama mea 1.68 - 1.69. FUNDA! si ce as putea face sa ma inalt? in afara de baschet. am practicat. acum am 1.63 si 13 ani (facuti de curad)big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Sport foarte mult, mancare echilibrada si asta o sa te ajute enorm de mult deoarece ai 13 ani iar corpul tau este abia la inceput dezvoltarea, (garantez ca o sa te inalti daca o sa faci asta, deoarece tine de hormoni, iar parintii tai sunt inalti). Nu sta in pat ca nu o sa faci progrese. Sanatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sansele sunt destul de micute, avand in vedere ca ambii tai parinti sunt putin mai scunzi decat inaltimea pe care ti-o doresti tu, dar sunt.Ar fi de preferat sa continui sa faci baschet, el stimuleaza cel mai mult cresterea in inaltime si cu ajutorul lui, ai sanse mai mari sa ajungi la inaltimea dorita.Numai bine.

| 12CrazyGirl21 a răspuns:

Salut! Eu am 12 ani facuti la finalul lui decembrie si am 1.70 ...mama 1.70 si tata cred ca in jur de 1 75. Si am doar 12 ani si 1.70 si n-am facut niciun fel de sport adica exact ca sa ma inalt.doar de distractie si pentru a ma simti in forma:d acum eu fac handball de o luna si se vede ca devin mai.in forma si mai inalta. Nu conteaza ce sport faci atata timp cat faci unulhappy Si poti ajunge la 1 77 asta depinde de tine si de organismul tau big grin dar orice e posibilkiss Sper ca ti-am fost de ajutor

| Sweetozn a răspuns:

Pai fa inot si gimnastica.