| Alone_1992 a întrebat:

Buna am 14 ani. 45 de kg.sunt fata.si am inaltimea de 1, 60. Mama mea are 1.58 si tata 1.70. Credeti ca daca as face : innot, aerobic, baschet, sala, merg pe bicicleta am sa reusesc sa ma inalt? Visul meu ar fi sa ajung la 1.77. dar cel mai inalt din familie e matusa care are 1.73.As dori niste sfaturi si pareri dau funda

Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Buna!
Sigur ca daca faci sport o sa te inalti. http://blogulsportivilor.com/exercitii-de-crestere-in-inaltime/
Oricum. 1.77? Este prea mult pentru o fata... Cand iti pui tocuri.ce o sa mai faci?
Sanatate :)

2 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Da pentru ca daca faci sport de vei dezvolta atat in rezistenta cat si in inaltime dar pentru a creste trebuie sa si dormi cel putin 12 ore noaptea
Dar in fine sper sa te inalti si sa ajungi pe la inaltimea dorita succes in continuare

| Jigsaw a răspuns:

1.77 fata...prea mare.