| RaresA a întrebat:

Salutare, Am si eu o intrebare. Vreau sa merg la medicul dermatolog, si nu stiu, oare imi trebuie Bilet de trimitere de la Medicul de Familie? A fost cineva, ca sa stie sa imi spuna ce imi trebuie? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Iti trebuie bilet de trimitere de la medicul de familie, adeverinta de elev de la secretariatul scolii (daca esti elev) si vizata la casa de asigurari de sanatate.
Daca lucrezi iti trebuie adeverinta de salariat de la serviciu si vizata la casa de asigurari de sanatate.
Daca nu mai esti elev si nu ai platit la casa de asigurari de sanatate, nu beneficiezi de consultatie gratuita, chiar daca ai bilet de trimitere de la medicul de familie.
Inca nu s-a introdus coplata la medicul de familie si la medicul specialist.

9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

În general, ca să mergi la un specialist, îţi trebuie bilet de trimitere de la medicul de familie.

| IoanaLoredana a răspuns:

Da iti trebuie trimitere de la medicul de familie.

| andreeei a răspuns:

Te duci frumos la medicul de familie si ceri o trimitere la dermatolog, el ti-o va da, iar acolo dermatologul iti va oferi tratament

| meedanyy a răspuns:

Eu din cate stiu iti trebuie...Dar pentru a fi tu mai sigur ia-ti trimitere de la medicul de familie si te poti interesa acolo daca mai ai nevoie de cv...
Succes; x

| Madddi a răspuns:

Pai. eu am fost, nu este nevoie de trimite, dar trebuie sa iti faci programare. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa nu platesti iti trebuie trimitere de la medic de familie, eu nu am avut trimitere ca nu a vrut sa imi dea si am platit consultatia 30lei(dar depinde de spital, de oras)

| IoanaBratinka a răspuns:

Poti sa mergi fara trimitere dar atunci te va costa o suma de bani. Primind bilet de trimitere serviciul e gratis!

| DydyHry a răspuns:

Îți trebuie bilet de trimitere ca sa nu plătești! Dacă te duci la privat, trebuie sa te duci la cei care lucrează cu CAS si sa faci o programare, apoi cu bilet de trimiter nu platesti! Dar poti merge si la spital la dermato cu bilet de trimitere si tot asa nu platesti nimic!

| gia99 a răspuns:

DA eu am fost si ai nevoie de bilet de trimitere eliberat de medicul de familie si parafat happy funnda pls am nevoie happy