| PsyhoChild a întrebat:

Poti avea crampe la degetele de la maini sau de la picioare? Eu simt un fel de crampe cateodata la talpa piciorului si la maini.De exemplu daca incerc sa strang degetele de la picioare imi apare ma doar pentru 30 de secunde cam asa si dupa durerea dispare.Mi se intampla involuntar chestia asta cu durerea la degete si vreau sa stiu daca sunt crampe sau altceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alinadianaaa a răspuns:

Crampele de la nivelul degetelor picioarelor pot fi cauzate de unele afectiuni ale coloanei vertebrale sau de nivelul acidului uric ridicat din organism. Daca vezi ca persista durerea prezinta-te la un medic

| PsyhoChild explică (pentru alinadianaaa):

Nu cred ca au legatura cu ce ai spus tu dar mersi de raspuns.mi-ai facut viata mai urata si acum imi este mai multa frica de moarte.

| alinadianaaa a răspuns (pentru PsyhoChild):

Eu nu am vrut sa iti fac viata mai uratalaughing, eu ti-am spus care ar fi principalele cauze, sunt numeroase cauze de la om la om, pentru linistea ta consulta un medic

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc destul de des, la fel ca tine, insa doar la picioare, uneori chiar nu pot sa mai misc degetele de la picioare pentru ca ma doare foarte tare... dar apoi dupa 30 de secunde nu mai am nimic, brusc crampele acestea, sau cum se numesc, dispar... Habar n-am ce ar putea sa fie sau de ce ni se intampla.