| SatinEffect a întrebat:

Poti avea probleme de sanatate daca cresti prea repede si prea mult in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu vei avea probleme, fiindca fiecare copil are ritmul lui d ecrestere si unii cresc in prima parte a puberatatii, altii egal pe tot parcursul, iar ultimii recupereaza in ultimii ani ai adolescenetei.
Daca ai crescut foarte mult in inaltime in primii ani de adolescenta se va incheia cresterea pe la 16-17 ani, deci nu-ti fa probleme ca sunt extremd e rare cazurile cand cineva ajunge sa craesca peste 2m.

| anonimuIl a răspuns:

Alimentația trebuie să fie bună ca să nu îți fie foame tot timpul.

| SingleForOne a răspuns:

In cazuri extrem de rare, pentru persoanele înalte, pot fi creșteri anormale ale oaselor sau mușchilor; pot fi sisteme anormale la circulație sau digestiv sau nervos sau altceva; etc.