| anonim_4396 a întrebat:

Poți face infarct de la prea mult stres,nervi? Mă înțeapă in ultimă vreme in zona inimii când mă enervez,simt o arsura parca simt că mă duc pe copca, trăiesc într-un stres inimaginabil din cauza faptului că nu pot scăpa de anxietatea socială

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Poți. In 80-90% din bolile cardiovasculare stresul are un factor determinant.

10 răspunsuri:
| VasileRapidistu13 a răspuns:

Sau te ai gândit gen sa ai activități plăcute? Poate așa mai scapi de anxietate.Ca gen e și nașpa să stai sa te gândești la asta mult timp.

| anonim_4396 explică (pentru VasileRapidistu13):

Trebuie sa îmi găsesc de lucru nu am timp de activități deocamdată

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar tu știi cumva ar fi posturi ca programator unde nu trebuie IQ așa mare?

| anonim_4396 explică (pentru VasileRapidistu13):

Sterge contul asta suspendat și fă-ți alt cont, și așa poți să îți reiei activitatea

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vorbit sa îl deblocheze, ca a trecut o luna, nici dacă ai timpul ocupat nu ajuta sa vindeci anxietatea? Pe tine zic, și de la pastile ce efecte au avut? Nicio îmbunătățire nimic?

| anonim_4396 explică (pentru VasileRapidistu13):

Ba sunt mai ok cu anxietatea dar nu știu dacă se poate vindeca, dar cu tratament sunt ok

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si ce anume simti? oricum e mai bine cu terapie, dureaza mult ce-i drept asta e, dar pastilele na uita-te pe net de ele, pai si cum te simti? adica nu mai simti anxietatea aproape deloc? sau?

| anonim_4396 explică (pentru VasileRapidistu13):

Cu xanax nu mai simți deloc anxietate, doar când ești foarte stresat, dar dacă ești calm nu o mai simți îți dă foarte multa încredere în tine

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

După cât timp au avut efecte? Și ce doza?

| VasileRapidistu13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui te rog întrebarea pe TPU sa vedem ceilalți useri cum se simt de la pastile?