| anonim_4396 a întrebat:

Poti raci la testicule? Am fost la mare am plecat ok si miercurea era apa foarte rece si m-a lovit un val la testicule nu tare dar am simtit impactul si de atunci simt asa o apasare? Deci se poate racii? Slipi erau stransi bine de corp... Pareri pentru jena asta? Inca o mai simt la momentul actul nu e nesuportabila e suportabila dar enervanta... Ar putea fii cancer testicular? Este o auto-examinare recomandata pentru identificarea lucrurilor suspecte pe testicule, umflaturi dureroase etc, am facut o ca la carte si nimic totul este normal, torsiune de testicule am citit ca e o durere destul de mare si persista dar la mine a ramas la aceeasi nivel deci idei? Mai stau cateva zile daca nu ma las merg la medic dar avetii vre o idee si intrebarea principala este daca poti raci la testicule?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Cel din poza de profil stie.

| Caro34 a răspuns:

Fii linistit, e ceva normal! Mergi la baie, lasa apa cat mai calda in cada, pune cateva picaturi de uleiuri aromate sau spuma si stai acolo in apa aia calda cat mai mult timp, apoi baga-te in pat la caldura. Cancerul nu se face asa de usor, deci nu ai asa ceva! Ai grija pe unde stai pe scaune; baietii ca si fetele pot raci jos si durerile sunt teribile! Poti bea si un ceai cald dupa placul tau! Nu te mai panica asa! Numai bine!

| Oprică_Jean_Paul_Edward_1985 a răspuns:

Posibil sa te fi supt o meduza, iti va trece de la sine.