| alisiaanna998 a întrebat:

Poti scapa de diabet pentru toata Viata daca faci operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Operatie pentru ce?
Diabetul nu este un organ bolnav, ci o boala generala, care afecteaza toate organele interne!

| alisiaanna998 explică (pentru Violleta2022):

Da dar in Turcia exista o operatie care te scapa. «  definitiv » asa au zis acei oameni si tatal meu. Vrea sa o duca pe mama sa faca aceasta operatie dar mie teama sa nu se agraveze si mai rau

| Violleta2022 a răspuns (pentru alisiaanna998):

Nu exista nicaieri in lume, nici macar in Turcia, fiindca diabetul este o boala in tot corpul.
Nu stiu cati anisori ai, dar nu pari mai mult de 7-8 ani, daca nu poti intelege acest lucru.

| doctorandus a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar daca exista astfel de operatii ele sunt inalt experimentale si nu garanteaza nimic.

| Celcestietot a răspuns:

Probabil in viitor se va gasi o metoda eficienta.

| StrongHeart a răspuns:

Poti sa il controlezi si sa duci o viata decenta prin medicatie si alimentatie sanatoasa+ miscare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate, nu.