| facepalmlol a întrebat:

Poti slabi 1 kg pe saptamana? Daca da, cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dizzydizz a răspuns:

Cauta pe net reteta Ducan
Crede-ma daca o tii cum scrie acolo slabesti si 2 pe saptamana, asta daca faci si putin sport.Dar chiar si daca nu faci tot dai jos.
Am tinut-o o luna si am slabit 6 kg.
Multe prietene si prieteni au incercat-o si da rezultat.
www.retetadukan.ro parca pup si spor

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, ți-am mai scris acest aspect.
http://calorii.oneden.com/
Alege alimenete sărace caloric dar care să asigure minumul de vitamine și săruri pentru buna funcționare a organismului.
Pa, pa.

| Nolkyz a răspuns:

Eu slabesc un kg pe saptamana daca mananc moderat, nu stiu, poate asa sunt eu construita.

| dragos9234 a răspuns:

Sper ca glumesti.
1 kg il poti da jos intr-o zi.
Cu un regim bazat pe legume si suficient sport, intr-o saptamana vei da cel putin 4 kg jos.

| facepalmlol explică (pentru dragos9234):

As vrea eu sa glumesc, dar nu-i asa.
De exemplu, astazi ar fi trebuit sa dau 1 kg jos(se implinea 1 saptamana) dupa ce am facut toata saptamana exercitii fizice si nici n-am mai mancat seara.

| dragos9234 a răspuns (pentru facepalmlol):

Infometarea nu este o solutie.
Imediat ce vei manca ceva te vei ingrasa.
Sport nu faci suficient.
Eu am tinut 2 saptamani regim din cauza unor probleme la colon si am slabit cam 9 kg fara sport.
Cati ani ai?
Ce inaltime/greutate ai?

| facepalmlol explică (pentru dragos9234):

Nu vreau sa ma infometez.In primul rand ca n-as rezista :))
Inaltimea mea e egala cu greutatea.
Pai si ce sport ar trebui sa fac, avand in vedere ca am probleme cu respiratia.Eu am incercat sa fac asta:

http://www.eva.ro/......-3236.html

http://weheartit.com/entry/53434192/via/codiealison

| dragos9234 a răspuns (pentru facepalmlol):

Ce ai gasit pe eva.ro este o tampenie.
Cele mai eficiente sporturi pentru a slabi sunt alergatul si inotul.
Ce probleme re respiratie ai?
"Inaltimea mea e egala cu greutatea."
Adica daca ai 40 de kg ai si 40 de metri inaltime?
Mai conteaza si varsta aici.
Nu lua tot ceea ce gasesti pe internet ca fiind corect.

| MMihai a răspuns (pentru facepalmlol):

Cei care ți-au scris, au cam greșit-o.
Dacă slăbești prea repede, o să îți atârne pielea, ca la babe, că pielea nu se strânge așa repede și vei fi dizgrațioasă!
Deci trebuie slăbit încet și mereu!
Pe lângă exerciții fizice, trebuie să mănânci alimente cu aport caloric mic, adică verzături, legume, și fructe și sa consumi mai puțin alimente cu aport caloric mare( unt, untură, slană, carne foarte grasă, nuci etc. ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi printr-o alimentaţie săracă în calorii,multe fructe,legume,hidratează-te corespunzător,evită prăjelile, grăsimile, sedentarismul, multă mişcare zilnic.
Te pup, multă voinţă!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu e nici pe departe asa de usor cum se crede.Sa slabesti si sa te mentii e mult mai greu decat pare si cel mai bine e 0.5-0.75 kg pe saptamana plus trebuie sa inveti sa mananci, ce cand cat sa faci sport sa inveti sa te abtii etc.Descrierea mi-ar lua mai mult decat pot scrie aici.Verifica comentariile mele la alte intrebari si vezi raspunsul... Sau lasa-mi idu prin mesaj.

Ceauwinking

Răspuns utilizator avertizat
| AttilaDornIsPower a răspuns:

Pai poti face miscare foarte des si mancand foarte multe fructe si legume. asa nu poti slabi numai un kg ci poate mai multe. la mine a mers si slabeam cate 2 3 km pe saptamana

| CarlyZ a răspuns:

Http://www.getfit.ro/alimentatie/diete/dieta-vegana-optimala.html

PS:Informează-te mai departe că nu vei regreta.

Bisous!

| EpicLove a răspuns:

Prin infometare dar iti zic ca nu e sanatos deloc ...nu mananci nimic aproape toata ziua face exercitii fizice dimineata pe stomacul gol si intro saptamana sigur slabesti 1 kg Dar repet nu e sanatos pentru ca organismult tau nu poate percepe asa ceva

| MariaaIvan a răspuns:

Nu manancilaughing