| wannex01 a întrebat:

Prietenei mele i-a curs foarte putin sange din vagin astazi, tinand cont ca au trecut 20 de zile de cand a luat Escapelle. (la 7 zile dupa pastila a avut acea sangerare, iar acum este in a 12 zii a menstruatiei). Ce parere aveti? Mentionez ca sambata dimineata i-a erupt rubeola.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt reactii adverse legate de pilula de a doua zi. Sa il sune pe ginecologul care i-a prescris-o si sa-i spuna, fiindca cred ca e nevoie ed ceva tratament sa depaseasca momentul fara sechele severe.

| wannex01 explică:

12-a zii a ciclului, ma scuzati*