| Secret5 a întrebat:

Prietenul meu mi-a făcut s#x oral și de atunci am aflat ca am făcut candidoza din aceasta cauza. Întrebarea este daca fac eu tratament trebuie sa facă si el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa faca si el! E putin probabil sa il deranjeze cu ceva, dar la prima ocazie ti-o da inapoi.

| Atim a răspuns:

Am avut si eu candidoza. In situația mea, pe lângă tratamentul meu normal mi s-au prescris niște pastile si pentru sotul meu. Mi s-a explicat la momentul respectiv ca bărbații pot fi purtători de candida chiar dacă fac foarte rar sau deloc candidoza. Daca unul dintre voi are, îi va da si celuilalt. Degeaba faci tu tratament, el fiind purtător la primul contact vei lua înapoi.