| AvalohAlyn a întrebat:

Prin prisma citirii cărților de psihologie poți fi propriul tau psiholog.E adevărat sau nu?
Ce credeți?
Eu cred ca este adevărat dar doream sa știu ce credeti voi cu privire la subiect.
Asta încerc eu sa devin, propriul meu psiholog ca sa imi pot gestiona mai bine problemele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti niciodata sa fii propriul tau psiholog deoarece ai nevoie de un filtru rational si obiectiv, iar un individ nu poate decat sa faca o introspectie dintr-o pozitie cat se poate de subiectiva.