| anonim_4396 a întrebat:

Pro sau contra aparat dentar dupa 20 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Sofiathegirl a răspuns:

Aparatul dentar se poate pune la orice varsta, insa recent am auzit ca daca iti pui dupa 20 dintii se vor stramba la loc.Nu stiu ce sa zic, nu prea cred.

| TrustMeIKnow a răspuns:

De ce nu?
Vad destul de des fete/femei peste 20 de ani care poarta aparat dentar, nu vad ceva rau in asta.
Si eu tot m-am gandit la aparat dentar dar...cand ma gandesc ca trebuie sa stau atata timp cu el si atatea vizite la medic sa il schimbe si toate cele, nu imi mai trebuie. Intr-adevar sunt persoane care au nevoie de aparat dentar si nu vor sa isi puna din X motive (motive ca ale mele, sa nu fie judecati de persoanele din jur), dar cand iti pui te gandesti ca o faci pentru tine, sunt dintii tai si o sa iti fie tie bine dupa + o sa arati mai bine cand zamesti happy.

| Adry05 a răspuns:

Ii indreapta mult mai greu dupa 20, o sa-l porti ani intregi, parerea mea e ca nu prea merita

| Yurisa a răspuns:

Da

| Doja a răspuns:

Merita. Va dura probabil 2-3 ani pana il vei scoate, dar il faci o data in viata. Depinde f mult de cat de repede ti se vindeca oasele. Unii oameni rezolva mai repede

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai nevoie de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Am auzit ca e mai greu dupa 20 de ani, ca se poarta in copilarie pentru ca atunci esti in crestere blabla

| CleanHeart a răspuns:

Pro, ma apuca imediat varsta de 20' de cand il am laughing.