| Landolas a întrebat:

Problema dermatologica!
De cateva zile mi-a aparut pe bratul stang un fel de iritatie de forma unui cerc cu diametrul de aproape 4 cm.In centru pielea are culoare normala dar este un pic deshidratata, iar pe conturul "cercului" este un pic rosu.Stie cineva ce este? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kta1431k a răspuns:

Poate fi o pecingine,cel mai bine sa te adresezi unui medic sau la cea mai apropiata farmacie, cu bolile nu e de joaca, multa sanatate

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Un dermatolog sigur știe. Îți recomand o vizită la un specialist.

| doctoressa a răspuns:

Buna! Te-a muscat vreo capusa? Ar putea fi un eritem inelar specific bolii Lyme. Ar fi bine sa mergi cat mai repede la medic.http://www.i-medic.ro/analize/test-boala-lyme