| Seeezar14 a întrebat:

O întrebare mai intimă. Mi-a apărut de vreo câteva zile pe un testicul o buba destul de mărișoară zic eu laughing. La început se caracteriza printr-un cerc puțin adâncit, roșu pe lateral iar in mijloc o culoare gălbuie. Acum e roșu total și nu mai prezintă acea adancitura. Ma stânjeneaza puțin, simt o mâncărime cât de cât, dar și o durere combinata cu o usturime. Nu îmi dau seama ce e. Urmează sa îmi fac o programare dermatologică dar as vrea sa vad dacă știe vreo cineva din acest grup ce poate fi și dacă a mai avut problema asta. Am 18 ani, am avut contact sexual destul de frecvent pana acum 6 luni, iar de atunci mai nimic, nici masturbare. Poate e fi relevantă ca am mai citit niște chestii laughing)
Dacă e cineva sa ma ajute, apreciez mult! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi un amarat de cos.

| alexandruenache a răspuns:

Din ce spui pare a fi doar un abces subcutanat (puroi sub piele) sau mai simplu, un cos! Sunt destul de frecvente si apar pe scrot, penis sau in locuri mai putin obisnuite dand impresia unei probleme mai grave. Insa tu decizi cel mai bine pentru tine si daca tot ai impresia ca este intr-adevar o problema poti merge la un urolog si sa iti faci analizele de sangehappy

| Seeezar14 explică (pentru alexandruenache):

Nu prea da a cos laughing) de asta zic

| alexandruenache a răspuns (pentru Seeezar14):

Cosurile din zona aceea arata diferit fata de cele cu care esti obisnuit din cauza ca pielea scrotului este mult mai subtire decat restul corpului. Culoarea galbuie din centru sugereaza puroi.

| Seeezar14 explică (pentru alexandruenache):

Nu e o umflat deloc... hmmm... nici nu știu cum sa descriu exact. Deci, încerc cum pot laughing) Arată ca un cerc plat de culoare roșie. Un roșu strident, foarte închis