| Riot181 a întrebat:

Problema! Fac MMA si acum 4 zile am fost lovit destul de tare atat de antrenor cat si de cativa mai avansati. Am fost lovit in piciorul stang. Acum il am umflat de la genunchi in sus. Tin sa zic ca genunchiul nu se mai vede la ce umflata e partea de sus a piciorului. Sunt sanse sa se dezumfle in urmatoarele zile gen pana luni, sau ar trebui sa merg la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Doctor-> Consult-> Radiografie sa vezi daca e rupt sau fisurat. Nu forta piciorul si categoric fara MMA pana se vindeca.
Multa sanatate.

Răspuns utilizator avertizat
| TOOL a răspuns:

Deci daca tu acum 4 zile ai fost lovit si este si in momentul asta umflat cel mai bine ar fi sa vezi un doctor, nu are rost sa risti. Piciorul trebuia deja sa nu mai fie umflat.