| Solix a întrebat:

Prozac,,pilula fericirii"
Cine a incercat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se pune problema de cine a incercat ca nu e vitamina, e antidepresiv. E ceva serios, numai psihiatrul iti prescrie antidepresive si nu pe care le vrei tu, ci pe care crede el ca trebuie in cazul tau. Si nu e pilula fericirii, e doar unul dintre multele antidepresive de pe piata care e posibil sa te ajute sau nu. Oricum antidepresivele isi fac efectul doar daca ai depresie medie sau majora.

Cu medicamentele astea nu e de joaca, au o gramada de efecte adverse.

| Solix explică (pentru Bondarel99):

Eu iau Prozac si nu e asa cum zici tu.

| Solix explică (pentru Bondarel99):

Prozac s-a prescris in masa in anii 90, era un medicament celebru, nu degeaba am intrebat ce am intrebat, sunt si filme desprw Prozac

| Bondarel99 a răspuns (pentru Solix):

Or fi dar daca ti-a fost prescris de un psihiatru si te simti rau mergi sa iti schimbe tratamentul. Dar se poate sa fii si bolnavul inchipuit.

| Donsavas a răspuns:

Te relaxeaza, înlătura grijile, nu te face fericit. A fi fericit e mult spus.

| Dalmore a răspuns:

Cam toate antidepresivele au aceleasi efecte - te transforma intr-o leguma

| Solix explică (pentru Dalmore):

Nu e adevarat Antidepresivele nu sunt ca antipsihoticele, nu te transforma in nimic

| FruttiFresh300 a răspuns:

Depresivii.

| nelyjoly a răspuns:

Daca le ei dupa ureche te face zomby