soothe
| soothe a întrebat:

Pun intrebarea aici, pentru ca este categoria pe care o vizitez mai mult si pentru ca daca avem sanatate se poate orice: De cand se sarbatoreste 1 martie?
Doresc cu acest prilej tuturor domnisoarelor si doamnelor, un 1 Martie fericit, o primavara frumoasa si ofer cu toata consideratia fiecareia, cate un martisor virtual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca de pe vremea geto-dacilor, ei sarbatoreau Anul nou de 1martie, calendarul popular al lor avand doua anotimpuri, vara si iarna.
Soothe, multumesc pentru frumosul gest de a ne oferi cate un martisor, fie el si virtual!
Multa sanatate si tie fiindca e mai buna decat toate! Daca esti sanatos le faci si pe restul sa mearga!

2 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Deci 1 Marie e sanatate? raised eyebrows

Mda, ureaza-mi mie sanatate ca eu sunt racita super tare! straight face.

Thank you. big hug Soothe kiss Bye! love struck

| madalicious a răspuns:

Saru'mana de urare Soothe. big hug

Dar daca 1 Martie este sanatate de ce am raceala asta bocna?

1 Martie se sarbatoreste din Evu` Mediu. [sincer chiar nu stiu.on the phone